Jezyki PL

92’
09/06 czwartek godz 14:30, sala Gerard
11/06 sobota godz 15:00, sala Ingrid

Piekło Edukacji

Ten zestaw wydaje się nam znaczący z wielu powodów. W kraju pozbawionym dostępu do systemowej i rzetelnej edukacji seksualnej każda próba opowiadania o tym, czym ta edukacja jest i dlaczego jest ważna, jest szansą na zmianę. Bo przecież właśnie od edukacji zależy, kim staną się kiedyś nasze dzieci i to, czy ich ciała będą dla nich źródłem satysfakcji i szczęścia, czy raczej mrocznym terytorium zbudowanym na poczuciu winy i strachu. Oczywiście nie sposób w jednym bloku wyczerpać tego tematu, podjęłyśmy_y więc raczej próbę naszkicowania pewnych kluczowych obszarów licząc, że dla większości z nas cały PPFFW pełnić będzie funkcję edukacyjną.

Vaginas

Andreia Dobrota
Holandia 2020, 1’
Wizualny hymn do wszystkich rodzajów wagin.

Sex Tapes: lessons from a 7ft Penis & Friends

Tamara Scherbak
Kanada 2019, 9’
Microdokument o Normanie Nawrockim i jego artystycznych strategiach edukacyjnych, czyli jak 2-metrowy, śpiewający penis i równie wielka wagina pomogły zwalczać seksizm i homofobię.

Mom, what’s up with the dog? / Maman, il a quoi le chien?

Lola LEFEVRE
Francja 2021, 7’
Wzruszająca i zabawna animacja o dojrzewaniu seksualnym nastolatki.

Love Your Cunt

altSHIFT
Wielka Brytania 2018, 12’
Wyprodukowany przez altSHIFT – jedną z najbardziej znaczących wytwórni etycznej postpornografii – film celebrujący różnorodność i zachęcający do pozbycia się wstydu.
Nigdy nie pozwalaj nikomu pouczać cię, jak powinna wyglądać Twoja cipka.

Female Ejaculation and Other Mysteries of the Universe

Julia Ostertag
Niemcy 2020, 63’
Film proponuje nowe spojrzenie na kobiecą seksualność i sekspozytywną herstorię kobiecej przyjemności poprzez zróżnicowany zbiór wywiadów oraz materiałów archiwalnych i dokumentalnych.

Subscribe to our newsletter!

Subskrybuj nasz newsletter!