Jezyki PL

110’
09/06 czwartek godz 12:30, sala Ingrid
12/06 niedziela godz 14:30, sala Pola

Portrety Intymności

Wspólnym mianownikiem „Portretów” jest mieszanka szczerości i wzruszenia. Kiedy opowiadamy o swojej seksualności – obojętnie czy przez pryzmat historii rodzinnych (42 dni Nat Portnoy) czy próbując zdekolonizować radosne narracje typu „gay-friendly” (Sunny Boy) to nie da się w nich uniknąć tego szczególnego poziomu intymności, który sprawia, że opowiadana historia staje się nam bliska i przyjmujemy ją jako własną. Być może jest też tak – i nie wydaje się to szczególnie dziwne – że „Portrety Intymności” to po prostu my sami tylko w innych ciałach i miejscach.

42 dni

Nat Portnoy
Holandia / Polska 2020, 11’
Osobisty i szczery film polskiej artystki Nat Portnoy próbującej zmierzyć się z chorobą ojca przez pryzmat tożsamości seksualnej, katolickiego środowiska i doświadczenia migracji.

AUTOAGGRESSION

Martin Willibald Meisl
Austria 2021-2022, 27’
Eksperymentalny film autobiograficzny: bohater celowo zaraża się wirusem HIV i zastanawia się, kiedy w jego życiu pojawiły się autodestrukcyjne zachowania i czym były spowodowane.
 

Not man enough 1

Andres Valenzuela Arellano
Chile 2021, 3’
Jak poradzić sobie ze strachem bycia „niewystarczająco męskim” w seksistowskim i brutalnym kraju, jakim jest Chile.

Vienna Blood / Wiener Blut

Patrick Catuz
Austria 2021, 27’
Hannah, bohaterka filmu pokazuje nam swoje miasto, wprowadza w praktyki BDSM i zdradza, jak dojrzała do tego, kim dzisiaj jest.

Sunny Boy

Sara Moralo
Wielka Brytania 2019, 42’
Historia Kumara zahacza o pytania tożsamościowe: co znaczy być gejem w tamilskiej kulturze, a co znaczy być gejem w Londynie. Jak kolor skóry wpływa na postrzeganie tej samej osoby w różnych miejscach. Melancholijna refleksja o męskości i seksualności.

Subscribe to our newsletter!

Subskrybuj nasz newsletter!