Jezyki PL

86’
08/06 środa godz 14:30, sala Pola
11/06 sobota godz 12:00, sala Pola

Poza sypialnią

Czasem warto wyjść poza utarte przyzwyczajenia i przenieść się na dach, do piwnicy albo na strych – każde miejsce jest odpowiednie, jeśli tylko sprawia nam wystarczająco dużo radości i zabawy. Poza sypialnią orbituje wokół berlińskiego „Urban Smut” prezentując pokolenie artystek_w wychowane głównie przez kultowy berliński festiwal, które dzięki niemu odnalazło własny artystyczny język i sposób ekspresji a obecnie stanowi odrębny artystyczny fenomen, któremu warto się przyjrzeć i który prawdopodobnie nie raz jeszcze nas zaskoczy. Jednak poznawczą perspektywę postanowiliśmy wzbogacić o dodatkowe dwa filmy z innego kręgu kulturowego: polski „Mad Love” i ukraińską „Date” licząc na to, że krytyczne widzki_e dostrzegą i różnice, i punkty wspólne w tych – z pozoru – innych opowieściach.

Mad Love

Anton Grosch
Polska 2022, 7’
Mad Love to reżyserski debiut Antona Groscha, opowiadający o seksualności widzianej przez pryzmat pokolenia 60+.

The Date

AntiGonna
Ukraina 2017, 11’
Film o wewnętrznej autoagresji i pragnieniach, które przeplatają się z rzeczywistością i fantazją seksualną. Czy chcemy kochać i być kochanym, czy zamienić się w potwora, który niszczy swoją ofiarę? Zawsze jesteśmy sami, ale czasami każdy_a ma randkę.

Urban Smut

Candy Flip, Finn Peaks, Jo Pollux, Katy Bit, Theo Meow
Niemcy 2020, 68’
Pięcioro młodych filmowców_yń połączyło siły, by uwiecznić swoje marzenia na jawie. Urban Smut przenosi nas bezpośrednio w pulsujące serce erotycznego życia Berlina. Historia smutnego podglądacza, queerowe zapasy w starym bunkrze i kryminalna historia w hali fabrycznej. Od perwersyjnego rytuału w piwnicy do słonecznego dachu – pięć spotkań poza sypialnią.

Subscribe to our newsletter!

Subskrybuj nasz newsletter!