Jezyki PL

99’
10/06 piątek godz 19:30, sala Gerard
12/06 niedziela godz 19:30, sala Gerard

Raw! Uncut! Video!

Fascynujący dokument opisujący rewolucyjny zwrot w gejowsko-kinkowej kulturze Ameryki, którego dokonała para bohaterów filmu: Jack Fritschner i Mark Hemry. Obaj, w czasie szalejącej epidemii AIDS, założyli studio filmowe „Palm Drive Video”, eksplorujące nowe terytoria przyjemności i skupione głównie wokół kinku i fetyszu. Rodzaje alternatywnych praktyk seksualnych, które promowali, przyczyniły się do osłabienia efektów epidemii i wytyczenia nowych ścieżek widzialności undergroundowej kultury BDSM. W filmie występują m.in. akademiczka i artystka feministyczna Susie Bright i Rick Castro – jeden z najważniejszych fotografów amerykańskich.
 
„Raw! Uncut! Video!” to nie tylko fascynująca podróż w czasie, ale także film pokazujący nowe oblicze niezależnej kultury kink lat 80. ubiegłego stulecia i z sukcesem redefiniujący jej miejsce na mapie współczesności. Dzieje się to choćby poprzez popularyzację nietypowych, lecz bezpiecznych technik seksualnych, co w dobie globalnego kryzysu zdrowotnego ma istotne znaczenie. To jeden z tych filmów, który koniecznie powinno się zaliczyć wśród festiwalowych propozycji.
Zanim to się stanie, no rozgrzewkę, polecamy krótki brazylijski, balansujący pomiędzy snem a jawą film „The Sacred Band”. Awangardowo melancholijny traktat o zupełnie innych zamierzchłych gejowskich bohaterach

Raw! Uncut! Video!

Ryan A. White & Alex Clausen
USA 2021, 79’

O Bando Sagrado

Breno Baptista
Brazylia 2019, 20’

Subscribe to our newsletter!

Subskrybuj nasz newsletter!