Jezyki PL

117’
09/06 czwartek godz 17:00, sala Pola
11/06 sobota godz 12:30, sala Zbyszek
12/06 niedziela godz 10:00, sala Pola

Praca seksualna to praca

Praca seksualna to praca. Jednak osoby pracujące seksualnie napotykają nieustające problemy: społeczny ostracyzm, wrogość czy brak zabezpieczeń socjalnych to zaledwie kilka przykładów jak bardzo represyjna bywa współczesna kultura w stosunku do tego typu zawodów. W tym bloku oddajemy głos osobom pracującym seksualnie i przedstawiamy wiele perspektyw i artystycznych punktów widzenia tego zjawiska. Do jakiego stopnia praca seksualna jest zakorzeniona w kulturze i na jakich polach okazuje się społecznie użyteczna? Jak bardzo inkluzywne są seks workerskie praktyki i czy ich dekryminalizacja nie jest warunkiem rozwoju nowoczesnego społeczeństwa? Kim są osoby pracujące seksualnie i dlaczego dziwi nas czasem to, że w niczym się od nas nie różnią? Oddajmy głos seksworkerskim kolektywom, artystkom_tom i wysłuchajmy tego, co od dawna próbują nam powiedzieć.

Sex Worker at Home

Yvette Luhrs & Andre Weststrate
Holandia 2018, 6’
‘Sex worker at home’ zaprasza Cię do spędzenia dnia wolnego z pełnoetatową sexworkerką Yvette. To ekskluzywna szansa przyjrzenia się życiu, które często jest ukryte przed światem zewnętrznym.

Hello Sir

Jet Moon
Wielka Brytania 2021, 7’
 Hello Sir to projekt artystyczny, którego główną ideą jest próba opisania i skomentowania pozornej dychotomii pomiędzy rzeczywistością pracy seksualnej a rzeczywistością kultury queer.

Rising Sun Blues

Sura Hertzberg
USA 2020, 5’
Jesteśmy wnuczkami czarownic, których nie mogli spalić. Nasze przodkinie są zawsze z nami. Ich duchy wciąż nas nawiedzają, błagając o wyzwolenie z koszmaru purytańskiego świata. Jak je uwolnimy?

Sex(ual) Healing

Maximus Skaff
USA 2021, 22’
Film zrealizowany przez The Sex Workers Project of the Urban Justice Center i
prezentowany w Museum of Sex NY na wystawie „Odzyskiwanie i tworzenie: sztuka, pożądanie, przemoc”

Whore’s butt has a heart / El culo de una puta tiene un corazón

Andrea Corrales
Hiszpania 2022, 5’
Sex praca to praca, a osoby sexworkerskie mają przechlapane.
Historia przetrwania, miłości i przyjaźni opowiedziana z perspektywy sexworkerskich pośladków.

All of Me

Josie Hess, Morgana Muses
Australia 2020, 15’
Melinah jest osobą pracującą seksualnie, camgirl i aktywistką z porażeniem mózgowym. Ten krótki intymny dokument bada jej pracę, filozofię i drogi jej tożsamości.

GODASSES – Part III: Jamal Phoenix

Emre Busse
Niemcy 2022, 8’
Portret Jamala Phoenixa opisujący dylematy, z którymi spotyka się transpłciowa osoba pracująca seksualnie. Film jest jedną z części cyklu „Godasses”.

Lizzy and Seyah

Kristian Petersen
Niemcy 2018, 10’
Lizzy odwiedza Seyah w ośrodku dla osób terminalnie chorych i buduje relację opartą na przyjaźni i szczerości.

Safe Area in Turkey

CD NİNA MASOZ
Turcja 2022, 13’
Wyjątkowy, bo przygotowany specjalnie na PPFFW film, opisujący seks pracę queerowej osoby w opresyjnej obyczajowo Turcji. Film jest surową dokumentacją płatnego spotkania: pokazuje, jak wygląda rzeczywistość takiej pracy w krajach, w których jest ona wymazywana i penalizowana.

Erotic Interview / Entrevista a lo Erotico

Francisca Maldonado Morales
Chile 2022, 10’
Dokument, opowiadający o pracy Melissy Anahis, sexworkerki i tancerki pochodzącej z Argentyny a obecnie mieszkającej w Chile.

Cyborg Manifesto

Four Chambers
Wielka Brytania 2020, 5’
Praca camgirl opowiedziana przez pryzmat funkcjonowania w systemie, w którym każdy obraz, nagranie, wszystkie dane i cała aktywność online staje się towarem.

Sewers of Heterosexuality

Marianne Chargois
Francja 2018, 11’
Marianne Chargois jest zawodową dominatrix od 10 lat. Często dokumentuje swoją pracę: wychodząc od praktyk, które najczęściej oferuje klientom – lewatywy, fistingu i cewnikowania – analizuje rodzaje toksycznych męskości oraz możliwości ich subwersji.

Subscribe to our newsletter!

Subskrybuj nasz newsletter!